Evet
Hayır
info@seopozitif.com
  • Türkçe Spinner
Üye Girişi !
Hatalı Bir Giriş
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Giriş
Aktivasyon KODU:
Aktivasyon Kodunu Tekrar Yolla
Kodu Yolla
Türkçe SPINNER
Türkçe Spinner Nasıl Çalışır

Türkçe spinnerın çalışma mantığı kelimeler ve cümle kalıpları üzerine oturtulmuştur ve en iyi algoritma ile kodlanmaya çalışılmıştır. Kelimelerin gerek eş anlamlı türevini bularak gerekse özel bir işlemden geçirerek özgün bir hale getirmeye çalışmaktadır. Bazen ise belirlenen cümle kalıplarını farklı cümle kalıpları ile değiştirerek işlemine devam etmektedir. Makale üzerinde ilk işi kelime bazlı değişim ikinci ise cümle kalıplı değişimdir.Spinner Ne Demektir, Nasıl Çalışır, Mantığı ve Etkisi Nedir ?


Spinner, spin kelimesinden türetilmiş olup Türkçe karşılığı; çevirmek,döndürmek,dönme vb. anlamlara sahip ingilizce bir kelimedir. Yazılım dünyasında ise belirli kalıp işlemleri her seferinde değiştirerek farklı türevlerini oluşturmak için yapılan işlemlere genel olarak verilen isimdir. Türkçe sonran eklemeli bir dil olduğundan dolayı spinner işlemi %60,%70 oranın başarı sağlamaktadır. Spinner mantığını ne işe yaradığını bir örnek ile açıklamaya çalışalım;


1.İşlem: İlk Cümlemizi / Makalemizi / Yazımızı değiştirilmek üzere spinner sistemine gönderiyoruz.


Cümlemiz : "Bugün acemi bir yazılımcının yaptığı ufak bir hatadan dolayı anlam veremediğim bir şekilde aniden acayip bir duyguya kapıldım"2. İşlem: Algoritma Devrede Yapmanız gereken bir şey bulunmamaktadır.


Bizim algoritmamız gönderilen cümle,kelime,makale,yazı içerisinde değişiklik yapabileceği işlemleri alt taraftaki gibi ayarlar.


"Bugün {{ acemi | toy }} bir yazılımcının yaptığı ufak bir hatadan {{ dolayı | ötürü }} {{ anlam | fehva | mana }} veremediğim bir şekilde {{ aniden | ansızın }} {{ acayip | yadırganan | tuhaf | garip }} bir duyguya kapıldım"


Şu anda algoritmamız size değişiklik yapılabilecek alanları {} (süslü parantezler) arasında göstermiştir. Bu süslü parantezler arasındaki | (düz çizgi) ayracı ilede değişebilecek kelimeleri göstermektedir.3.işlem: Dilerseniz Düzeltebilirsiniz.


2.işlemin sonucu size gösterilmektedir. Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğundan dolayı bazen bu kelimeler çok saçma bir hal alabilmektedir. Bundan dolayı biz ziyaretçilerimize ve müşterilerimize bir sonraki aşama olan sonuç aşamasına geçmeden, spinleme işlemini düzenleyebilme imkanını sunuyuruz. Yukarıdaki örnek ele alınarak "fehva" kelimesini sistemden çıkartalım


"Bugün {{ acemi | toy }} bir yazılımcının yaptığı ufak bir hatadan {{ dolayı | ötürü }} {{ anlam | mana }} veremediğim bir şekilde {{ aniden | ansızın }} {{ acayip | yadırganan | tuhaf | garip }} bir duyguya kapıldım"


"fehva" kelimesi için değişimi sistemden çıkartmış olduk. Bundan sonraki aşamada algoritma bu kelimeyi işleme koymayacak ve daha düzgün makaleler ortaya çıkartacaktır.4.İşlem: Sonuç


Sistem otomatik olarak rastgele bir eşleşmeyi size sunacaktır.


Eşleşme 1 : " Bugün acemi bir yazılımının yaptığı ufak bir hatadan ötürü mana veremediğim bir şekilde aniden garip bir duyguya kapıldım.
Eşleşme 2 : " Bugün toy bir yazılımının yaptığı ufak bir hatadan dolayı anlam veremediğim bir şekilde ansızın garip bir duyguya kapıldım.
Eşleşme 3 : " Bugün toy bir yazılımının yaptığı ufak bir hatadan ötürü mana veremediğim bir şekilde ansızın garip bir duyguya kapıldım.


şeklinde olabilecek tüm ihtimallerden rastgele bir tanesi size çıktı olarak gösterilecektir. Artık yeni makaleye ulaşmış oldunuz....
Convertleme Ne Demektir, Nasıl Çalışır, Mantığı ve Etkisi Nedir ?


Konvertleme inglizce bir kelime olup aslında converter olarak yazılmaktadır. Türkçe karşılığı ise dönüştürmek,değiştirmek,dönüştürücü vb anlamlara sahiptir. Spinner gibi kelimelerin ve kalıp cümleler ile ilgilenmez. Asıl amacı mevcut olan yazı yada makalenin olduğu gibi durmasını sağlarken yazılım tarafında belirli bir algoritma ile değişiklik yaparak anlam bütünlüğünü kaybetmeden özgünleştirmektedir. Biraz karışık geldiğine eminim lütfen alt taraftak örnekleri inceleyiniz.


Değiştirmek istediğim cümle = "Kızım !!! Eyvah baban bugün okula gelecek. Kendine dikkat etmelisin"


Şimdi yukarıdaki çift tırnak arasındaki cümleyi kopyalayın ve google arama motoruna yapıştırın. Dikkat etmeniz gereken nokta lütfen kopyalayın, google üzerinde aramanızı o şekilde gerçekleştirin. Alt taraftaki resimdende göreceğiniz gibi google üzerinde 68.700 eşleşme bulunmuştur.Konvertlemeden sonraki Cümle = "Kızım !!! Eyvah babаn bugün okula gelecek. Kendine dikkаt etmelisin"


Şimdi ise konvertlenmiş olan cümleyi kopyalayın ve google arama motoruna yapıştırın. Lütfen copy/paste işlemi ile gerçekleştirin herşeyi. Yanlış bir işlem yapmayın. Arama sonucu alt taraftaki gibi olacaktır.
Gördüğünüz gibi konvertleme işleminin sonrasında google üzerinde yapılan aramada hiç bir sonuç bulunamadı. Cümlenizde ise hiç bir değişiklik yapılmadı. Burda yapılan işlem sadece google a özel yapılmaktadır ve arka planda algoritmamız tarafından bir takım işlemlere tabi tutulmaktadır. Bu yöntem ile hitli haber sitenizin yada farklı sektörlerdeki sitelerinizin cümle kalıplarını bozmadan içeriği yada kelimeleri değiştirmeden seo yapmanız mümkündür.
Spinner mı kullanmalıyım, Convertlememi Kullanmalıyım ?


Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğundan dolayı spinner %30, %40 oranlarında birbirinden anlamsız cümleler yada cümle kalıpları çıkarabilmektedir. Yani başarı oranı %70, %60 seviyelerindedir. Tabiki maneül olarak yukarıda açıkladığım İşlem 3 basamağını uygularsanız asla ve asla kötü sonuç almazsınız. Ancak wordpress eklentisinde olsun özel php yazılımında olsun 3.işleme uğrama gibi bir şansınız olmadığı için direk sonuç alacaksınız. Bundan dolayıda hitli yani paravan olarak kullanmadığınız bir sitede, ziyaretçilerinize hoş gözükmeyecektir. Ancak bu tarz bir sitede konvertleme işlemini kullanırsanız kelimeler hiç bir zaman değişmeyeceği için kullanıcılarınızca rahatsız olmayacaktır.


Konvertleme işlemi makale içindeki belirli cümlelere/kelimelere hitap ettiğinden dolayı cümleler bozulmayacaktır ve ziyaretçileriniz makalenizi yada yazınızı okurken rahatsız olmayacaktır. Özgünleştirme işleminin başırı sonucu ortalama olarak %50 %60 seviyelerindedir.


NOT : Hem konvertleme hemde spinner işlemi birbirinden bağımsız olarak çalışabilmektede ve ayrı ayrı özgünleştirme yapabilmektedir.


Asıl farklar;
Konverter cümlelerin yerini sırasını değiştirmeden özgünleştirme sağlamaktadır.

Spinner kelimeler ve kalıp cümleleri benzeri yada en yakın anlamlısı ile değiştirmektedir.
Spinner`ı paravan siteleriniz için, Konverterıda ziyaretçilerinizin okuduğu sistem kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.


Dilerseniz her ikisinide aynı anda, ister hitli ister hitsiz, ister kullanıcının okuduğu isterseniz okumadığı web sitelerinde kullanabilirsiniz.


Her türlü soru, istek ve öneriyi iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.

Tarihi : 13-11-2014 18:13:19 - Hit: 3913
Kullanım Avantajları
  • Yüksek makale ücreti ödemek zorunda kalmazsınız .
  • Wordpress eklentisi ile kopyala yapıştır haberleri anında özgünleştirebilirsiniz.
  • Haber,oyun,adult vb. bot sistemlerine 1 dakikadan kısa sürede entregre edebilirsiniz.
Anket Çalışmamız
Türkçe Spinnerı Nerden Buldunuz
Anketlendirme Sistemi